Anti-MYO18A Polyclonal Antibody
品牌:solarbio | 货号:K005988P
| 英文名称 | Anti-MYO18A Polyclonal Antibody |
|---|---|
| 宿主 | Rabbit |
| 别名 | MAJN;MYSPDZ;SP-R210;SPR210 |
| 应用 | WB |
| 稀释比例 | WB 1:1000-2000. |
| 交叉反应 | Human Mouse Rat |
| 蛋白分子量 | 233kDa |
| Gene ID | 399687 |
| 保存 | Store at -20°C. Avoid freeze / thaw cycles. |
| 储存液 | Buffer: PBS with 0.02% sodium azide, 50% glycerol, pH7.3. |
| 纯化方法 | Affinity purification |
| 亚型 | IgG |
| 免疫原 | Recombinant protein of human MYO18A |
| 性状 | 液体 |
| Public Immunogen Range | Recombinant protein of human MYO18A |
| Subcellular Locations | Cytoskeleton Golgi apparatus |
| Swiss Prot | Q92614 |
| 克隆类型 | Polyclonal Antibody |
| 背景资料 | The protein encoded by this gene can bind GOLPH3, linking the Golgi to the cytoskeleton and influencing Golgi membrane trafficking. The encoded protein is also part of a complex that assembles lamellar actomyosin bundles and may be required for cell migration. |