Anti-BAZ1A Polyclonal Antibody
品牌:solarbio | 货号:K006093P
| 英文名称 | Anti-BAZ1A Polyclonal Antibody |
|---|---|
| 宿主 | Rabbit |
| 别名 | ACF1;WALp1;WCRF180;hACF1 |
| 应用 | WB |
| 稀释比例 | WB 1:500-2000. |
| 交叉反应 | Human Mouse Rat |
| 蛋白分子量 | 179kDa |
| Gene ID | 11177 |
| 保存 | Store at -20°C. Avoid freeze / thaw cycles. |
| 储存液 | Buffer: PBS with 0.02% sodium azide, 50% glycerol, pH7.3. |
| 纯化方法 | Affinity purification |
| 亚型 | IgG |
| 免疫原 | Recombinant protein of human BAZ1A |
| 性状 | 液体 |
| Public Immunogen Range | Recombinant protein of human BAZ1A |
| Subcellular Locations | Nucleus |
| Swiss Prot | Q9NRL2 |
| 克隆类型 | Polyclonal Antibody |
| 背景资料 | The BAZ1A gene encodes the accessory subunit of the ATP-dependent chromatin assembly factor (ACF), a member of the ISWI (‘imitation switch’) family of chromatin remodeling complexes (summarized by Racki et al., 2009 [PubMed 20033039]). |