Anti-CD79A Polyclonal Antibody
品牌:solarbio | 货号:K007889P
| 英文名称 | Anti-CD79A Polyclonal Antibody |
|---|---|
| 宿主 | Rabbit |
| 别名 | IGA;MB-1 |
| 应用 | WB |
| 稀释比例 | WB 1:500-2000. IHC 1:. |
| 交叉反应 | Human Mouse |
| 蛋白分子量 | 25kDa |
| Gene ID | 973 |
| 保存 | Store at -20°C. Avoid freeze / thaw cycles. |
| 储存液 | Buffer: PBS with 0.03% Proclin300, 50% glycerol, pH7.3. |
| 纯化方法 | Affinity purification |
| 亚型 | IgG |
| 免疫原 | A synthetic peptide of human CD79A |
| 性状 | 液体 |
| Public Immunogen Range | A synthetic peptide of human CD79A |
| Swiss Prot | P11912 |
| 克隆类型 | Polyclonal Antibody |
| 背景资料 | The B lymphocyte antigen receptor is a multimeric complex that includes the antigen-specific component, surface immunoglobulin (Ig). Surface Ig non-covalently associates with two other proteins, Ig-alpha and Ig-beta, which are necessary for expression and function of the B-cell antigen receptor. This gene encodes the Ig-alpha protein of the B-cell antigen component. Alternatively spliced transcript variants encoding different isoforms have been described. |