Anti-ZFAND2A Polyclonal Antibody
品牌:solarbio | 货号:K007897P
| 英文名称 | Anti-ZFAND2A Polyclonal Antibody |
|---|---|
| 宿主 | Rabbit |
| 别名 | AIRAP |
| 应用 | WB IHC |
| 稀释比例 | WB 1:200-1000. IHC 1:25-100. |
| 交叉反应 | Human |
| 蛋白分子量 | 16kDa |
| Gene ID | 90637 |
| 保存 | Store at -20°C. Avoid freeze / thaw cycles. |
| 储存液 | Buffer: PBS with 0.03% Proclin300, 50% glycerol, pH7.3. |
| 纯化方法 | Affinity purification |
| 亚型 | IgG |
| 免疫原 | A synthetic peptide of human ZFAND2A |
| 性状 | 液体 |
| Public Immunogen Range | A synthetic peptide of human ZFAND2A |
| Subcellular Locations | Cytoplasm |
| Swiss Prot | Q8N6M9 |
| 克隆类型 | Polyclonal Antibody |
| 背景资料 | ZFAND2A (AN1-type zinc finger protein 2A) is a 171 amino acid protein containing two AN1-type zinc fingers. AN1-type zinc fingers contain six conserved cysteines, two histidines and have a dimetal (zinc)-bound alpha/beta fold. The gene encoding ZFAND2A maps to human chromosome 7, which houses over 1,000 genes and comprises nearly 5% of the human genome. |