Anti-MYBBP1A Polyclonal Antibody
品牌:solarbio | 货号:K007774P
| 英文名称 | Anti-MYBBP1A Polyclonal Antibody |
|---|---|
| 宿主 | Rabbit |
| 别名 | P160;PAP2 |
| 应用 | WB IHC |
| 稀释比例 | WB 1:200-1000. IHC 1:50-200. |
| 交叉反应 | Human |
| 蛋白分子量 | 149kDa |
| Gene ID | 10514 |
| 保存 | Store at -20°C. Avoid freeze / thaw cycles. |
| 储存液 | Buffer: PBS with 0.03% Proclin300, 50% glycerol, pH7.3. |
| 纯化方法 | Affinity purification |
| 亚型 | IgG |
| 免疫原 | A synthetic peptide of human MYBBP1A |
| 性状 | 液体 |
| Public Immunogen Range | A synthetic peptide of human MYBBP1A |
| Subcellular Locations | Nucleus Cytoplasm |
| Swiss Prot | Q9BQG0 |
| 克隆类型 | Polyclonal Antibody |
| 背景资料 | This gene encodes a nucleolar transcriptional regulator that was first identified by its ability to bind specifically to the Myb proto-oncogene protein. The encoded protein is thought to play a role in many cellular processes including response to nucleolar stress, tumor suppression and synthesis of ribosomal DNA. Alternate splicing results in multiple transcript variants. |