Anti-CLEC10A Polyclonal Antibody
| 英文名称 | Anti-CLEC10A Polyclonal Antibody |
|---|---|
| 宿主 | Rabbit |
| 别名 | HML;MGL;HML2;CD301;CLECSF13;CLECSF14 |
| 应用 | WB IHC |
| 稀释比例 | WB 1:200-1000. IHC 1:40-200. |
| 交叉反应 | Human |
| 蛋白分子量 | 35kDa |
| Gene ID | 10462 |
| 保存 | Store at -20°C. Avoid freeze / thaw cycles. |
| 储存液 | Buffer: PBS with 0.03% Proclin300, 50% glycerol, pH7.3. |
| 纯化方法 | Affinity purification |
| 亚型 | IgG |
| 免疫原 | Recombinant protein of human CLEC10A |
| 性状 | 液体 |
| Public Immunogen Range | Recombinant protein of human CLEC10A |
| Subcellular Locations | Cytoplasm |
| Swiss Prot | Q8IUN9 |
| 克隆类型 | Polyclonal Antibody |
| 背景资料 | This gene encodes a member of the C-type lectin/C-type lectin-like domain (CTL/CTLD) superfamily. Members of this family share a common protein fold and have diverse functions, such as cell adhesion, cell-cell signalling, glycoprotein turnover, and roles in inflammation and immune response. The encoded type 2 transmembrane protein may function as a cell surface antigen. Two transcript variants encoding distinct isoforms have been identified for this gene. |