Anti-TMEM16A Polyclonal Antibody
品牌:solarbio | 货号:K106797P
| 英文名称 | Anti-TMEM16A Polyclonal Antibody |
|---|---|
| 宿主 | Rabbit |
| 别名 | DOG1;ORAOV2;TAOS2;ANO1 |
| 应用 | IHC |
| 稀释比例 | IHC 1:25-100. |
| 交叉反应 | Human |
| 蛋白分子量 | 114kDa |
| Gene ID | 55107 |
| 保存 | Store at -20°C. Avoid freeze / thaw cycles. |
| 储存液 | Buffer: PBS with 0.03% Proclin300, 50% glycerol, pH7.3. |
| 纯化方法 | Affinity purification |
| 亚型 | IgG |
| 免疫原 | A synthetic peptide of human TMEM16A |
| 性状 | 液体 |
| Public Immunogen Range | A synthetic peptide of human TMEM16A |
| Subcellular Locations | Cytoplasm Cell membrane |
| Swiss Prot | Q5XXA6 |
| 克隆类型 | Polyclonal Antibody |
| 背景资料 | Calcium-activated chloride channel (CaCC) which plays a role in transepithelial anion transport and smooth muscle contraction. Required for the normal functioning of the interstitial cells of Cajal (ICCs) which generate electrical pacemaker activity in gastrointestinal smooth muscles. |