Anti-FCGR1A Polyclonal Antibody
品牌:solarbio | 货号:K106927P
| 英文名称 | Anti-FCGR1A Polyclonal Antibody |
|---|---|
| 宿主 | Rabbit |
| 别名 | IgG Fc receptor I;FcgammaRIa;CD64;FCG1;FCGR1;IGFR1 |
| 应用 | WB |
| 稀释比例 | WB 1:5000-8000. |
| 交叉反应 | Mouse |
| 蛋白分子量 | 75kDa |
| Gene ID | 2209 |
| 保存 | Store at -20°C. Avoid freeze / thaw cycles. |
| 储存液 | Buffer: PBS with 0.03% Proclin300, 50% glycerol, pH7.3. |
| 纯化方法 | Affinity purification |
| 亚型 | IgG |
| 免疫原 | A synthetic peptide of human FCGR1A |
| 性状 | 液体 |
| Public Immunogen Range | A synthetic peptide of human FCGR1A |
| Subcellular Locations | Cell membrane |
| Swiss Prot | P12314 |
| 克隆类型 | Polyclonal Antibody |
| 背景资料 | High affinity receptor for the Fc region of immunoglobulins gamma. Functions in both innate and adaptive immune responses. |