Anti-UNC5A Polyclonal Antibody
品牌:solarbio | 货号:K007981P
| 英文名称 | Anti-UNC5A Polyclonal Antibody |
|---|---|
| 宿主 | Rabbit |
| 别名 | UNC5H1 |
| 应用 | WB IHC |
| 稀释比例 | WB 1:200-1000. IHC 1:25-100. |
| 交叉反应 | Human Mouse Rat |
| 蛋白分子量 | 93kDa |
| Gene ID | 90249 |
| 保存 | Store at -20°C. Avoid freeze / thaw cycles. |
| 储存液 | Buffer: PBS with 0.03% Proclin300, 50% glycerol, pH7.3. |
| 纯化方法 | Affinity purification |
| 亚型 | IgG |
| 免疫原 | A synthetic peptide of human UNC5A |
| 性状 | 液体 |
| Public Immunogen Range | A synthetic peptide of human UNC5A |
| Subcellular Locations | Membrane |
| Swiss Prot | Q6ZN44 |
| 克隆类型 | Polyclonal Antibody |
| 背景资料 | UNC5A belongs to a family of netrin-1 (MIM 601614) receptors thought to mediate the chemorepulsive effect of netrin-1 on specific axons. For more information on UNC5 proteins, see UNC5C (MIM 603610). |