Anti-RPH3A Polyclonal Antibody
品牌:solarbio | 货号:K004741P
| 英文名称 | Anti-RPH3A Polyclonal Antibody |
|---|---|
| 宿主 | Rabbit |
| 别名 | RPH3A |
| 应用 | WB |
| 稀释比例 | WB 1:500-2000. |
| 交叉反应 | Mouse Rat |
| 蛋白分子量 | 77kDa |
| Gene ID | 22895 |
| 保存 | Store at -20°C. Avoid freeze / thaw cycles. |
| 储存液 | Buffer: PBS with 0.02% sodium azide, 50% glycerol, pH7.3. |
| 纯化方法 | Affinity purification |
| 亚型 | IgG |
| 免疫原 | Recombinant protein of human RPH3A |
| 性状 | 液体 |
| Public Immunogen Range | Recombinant protein of human RPH3A |
| Subcellular Locations | Cell junction Membrane Peripheral membrane protein synapse |
| Swiss Prot | Q9Y2J0 |
| 克隆类型 | Polyclonal Antibody |
| 背景资料 | The protein encoded by this gene is thought to be an effector for RAB3A, which is a small G protein that acts in the late stages of neurotransmitter exocytosis. The encoded protein may be involved in neurotransmitter release and synaptic vesicle traffic. |