Anti-REG3A Polyclonal Antibody
品牌:solarbio | 货号:K007767P
| 英文名称 | Anti-REG3A Polyclonal Antibody |
|---|---|
| 宿主 | Rabbit |
| 别名 | HIP;PAP;PAP1;REG3;INGAP;PAP-H;PBCGF;HIP/PAP;REG-III |
| 应用 | WB IHC |
| 稀释比例 | WB 1:500-2000. IHC 1:25-100. |
| 交叉反应 | Human |
| 蛋白分子量 | 19kDa |
| Gene ID | 5068 |
| 保存 | Store at -20°C. Avoid freeze / thaw cycles. |
| 储存液 | Buffer: PBS with 0.03% Proclin300, 50% glycerol, pH7.3. |
| 纯化方法 | Affinity purification |
| 亚型 | IgG |
| 免疫原 | A synthetic peptide of human REG3A |
| 性状 | 液体 |
| Public Immunogen Range | A synthetic peptide of human REG3A |
| Subcellular Locations | Cytoplasm |
| Swiss Prot | Q06141 |
| 克隆类型 | Polyclonal Antibody |
| 背景资料 | This gene encodes a pancreatic secretory protein that may be involved in cell proliferation or differentiation. It has similarity to the C-type lectin superfamily. The enhanced expression of this gene is observed during pancreatic inflammation and liver carcinogenesis. Alternate splicing results in multiple transcript variants that encode the same protein. |